29. 10. 2019

Vlčata

…chlapec té noci našel novou rodinu – našel ho Táta Vlk a odnesl do svého doupěte k vlčici Rakše a svým čtyřem malým vlčatům. Rakša chlapce přijala mezi svá mláďata a dala mu jméno Mauglí (to znamená žabák – protože na sobě neměl žádné chlupy jako ostatní vlčata…

Symbolický rámec Knihy Džunglí provází chlapce v mladším skautském věku. Stejně jako Mauglí loví a učí se zákonům džungle se svými bratry ze Seonijské smečky, tak i kluci se učí pracovat hlavně ve skupině. Na schůzkách se pomocí her, aktivit a skautské výchovné metody snažíme každého člena rozvíjet ve všech oblastech. Právě díky družinovém systému, který vychází z výchovné metody, jsou kluci rozděleni do menších skupin (vlčáckých šestek) a máme tak lepší možnost je poznat a zapojit je do programu. Družiny se schází jednou týdně. Kromě schůzek máme několikrát do roka jednodenní a víkendové akce. Vrcholem skautského roku je čtrnáctidenní letní stanový tábor.

Pravidelné schůzky

Schůzka družiny vlčat vždy v pondělí od 16:30 do 18:00.

Rádkyně družiny: Veronika Knotková – Buzola
– tel.: +420 720 101 957 , e-mail: buzolka.vk@skaut.cz

Vedoucí oddílu: Mirek Křesťan – Míra
– e-mail: mirek.krestan@skaut.cz

Zástupce vedoucího oddílu: David Brabec – Turbánek

Rádci družin: Veronika Knotková – Buzola, Honza Drapák – Nanuk, Eliška Brabcová – Divoženka, Bára Říhová – Barča a Mikuláš Jírů – Miki.

Pokud budete mít zájem přihlásit svého syna do našeho oddílu, kontaktuje vedoucího oddílu.