29. 10. 2019

Skautky

„Opravdové přátelství je vzácné, a jako každou hodnotu je musíme hledat, objevit, chránit, živit a konečně rozšiřovat do celého světa.“

Projít skautem znamená umět si poradit! Program skautek je určený holkám ve věku šesté až deváté třídy základní školy. Skautky se každý týden pravidelně schází na družinových schůzkách, které trvají přibližně hodinu a půl. V rámci těchto schůzek se věnujeme různorodým činnostem. Skaut je jako několik kroužků v jednom: jsme v pohybu, učíme se naslouchat si a diskutovat, zkoušíme nové a netradiční aktivity, objevujeme kulturní zvyklosti a odlišnosti, učíme se poznávat a chránit přírodu, věnujeme se rukodělným činnostem, získáváme základní poznatky první pomoci a mnoho dalšího. Mimo schůzek pravidelně vyrážíme na netradiční jednodenní nebo víkendové akce, kde se lépe poznáváme, získáváme nové zkušenosti, učíme se novým dovednostem a zažíváme společně mnohá zajímavá dobrodružství. Celoroční činnost vrcholí na letním čtrnáctidenním táboře v podsadových stanech.

Pravidelné schůzky

a) starší skautky (8., 9. třída) – Lasičky
– pátek 15:45 – 17:15
– rádce: Denisa Kadidlová, tel.: +420 720 034 121

b) mladší skautky (7., 8. třída) – Veverky
– pátek 17:00 – 18:30
– rádce: Vanessa Čápová, tel.: +420 605 506 856
– rádce: Sandra Spilková, Antonie Jírů

Vedoucí oddílu: Martina Lukášková – Matylda
– tel.: +420 720 212 191, e-mail: lukaskova.martina@email.cz

Zástupce vedoucího oddílu: Denisa Kadidlová – :Denča
– tel.: +420 720 034 121

Pokud jsi dívka ve věku skautek, tedy na druhém stupni základní školy a chceš se k nám přidat, neváhej kontaktovat vedoucího oddílu nebo kohokoliv z rádců.