12. 5. 2021

Obnovení kontaktní skautské činnosti

Milí rodiče, děvčata a hoši,
díky zlepšující se epidemiologické situaci přichází postupné rozvolňování vládních opatření a s ním i znovuobnovení kontaktní skautské činnosti. Díky tomu můžeme s dětmi realizovat několik společných setkání ještě před odjezdem na letní tábor, který při aktuálním vývoji situace bude moci proběhnout. Podrobnější informace k němu naleznete společně se závaznou přihláškou zde.

Aby bylo setkávání pro všechny zúčastněné bezpečné, je třeba dodržovat vládní opatření. Akce se může zúčastnit pouze osoba, která bude splňovat tyto podmínky:

1) nepřítomnost příznaků onemocnění COVID-19, nenařízená karanténa;

2) doložení bezinfekčnosti (obvykle testem), o čemž musí vedoucí akce vést evidenci
– vztahuje se na všechny zúčastněné, tedy vedoucí i děti s výjimkou dětí do 6 let, možnosti:
a) předložení potvrzení ze školy nebo od zaměstnavatele o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem (nejdéle před 72 hodinami)
b) předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem (nejdéle před 72 hodinami) – aktuálně máme v Hlinsku 2 testovací místa (viz níže)
d) absolvování antigenního testu (zakoupeného v lékárně) s negativním výsledkem před začátkem setkání, tedy před kontaktem s ostatními účastníky – v tomto případě je nutné si test přinést s sebou a udělat ho na místě
e) předložení potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny
f) předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
g) předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní

3) chirurgická rouška (schůzky budou prozatím realizované pouze venku, tudíž není ani u dětí nad 15 let nutné mít s sebou respirátor)

Při výběru oblečení počítejte s tím, že budeme s dětmi celou schůzku trávit venku. Pokud bude nepříznivé počasí, budeme Vás včas informovat, že schůzka neproběhne, případně pouze online formou. Uvědomujeme si, že situace zůstává i nadále náročná, a pokud by pro někoho dodržování výše zmíněných opatření bylo nemyslitelné, obtížně realizovatelné a nechtěl by, aby děti za těchto podmínek docházely na schůzky, samozřejmě to pochopíme!

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ V HLINSKU

V rámci pojištění ČR má každý nárok na antigenní test zdarma, a to 1x za tři dny. V Hlinsku víme aktuálně o třech testovacích místech:

a) Adámkova třída 637 (naproti Sokolovně): úterý a pátek 8:00-12:00 a 13:00-17:00
b) Olšinky 1063 (u fotbalového hřiště): pondělí, středa a sobota: 7:00-15:00
c) Adámkova třída 341 (Multifunkční centrum): středa 8:00-12:00, neděle 14:00-18:00