ubytování

Dopravní spojení

Hlinsko je městečko s asi 10 000 obyvateli. Na mapě ho hledejte na pomezí Pardubického kraje a Vysočiny. Na idosu Hlinsko (s přídomkem v Čechách) najdete na trati Pardubice – Havlíčkův Brod. Skautský domov leží zhruba 1 km od nádraží.

Najdete nás zde
GPS souřadnice skautského domova: 49°45'33.143"N, 15°54'27.616"E

Zázemí a kapacita

Standardně zapůjčujeme pouze suterén domu (19 postelí) a cca 6 míst na spaní na zemi. K dispozici je kuchyň, plynový sporák, lednička a nově zbudované WC s 2 umyvadly. (viz foto níže)

Po předchozí domluvě (je-li volno), je možno zapůjčit i horní sál (jiný vchod do budovy), kapacita se tak zvyšuje o cca dalších 15 míst – spaní na zemi, 2 sprchy, 2 WC a druhá kuchyňka s potřebným nádobím.

Okolí skautského domova

Skautský domov leží kousek od centra města, což je výhodné při sobotních nákupech potravin či papírenských potřeb. Přímo v okolí skautského domova je lesopark a za ním je rozlehlá svažitá louka. Před skautským domem je z jedné strany ohniště, z druhé menší plácek na hry.

Kam na výlet

Hlinsko má dobré sportovní zázemí. Ve městě najdete zimní stadion, plavecký bazén nebo sjezdovku.

Přímo ve městě můžete navštívit památkovou rezervaci Betlém, cca 7 km za Hlinskem je hojně navštěvovaný skanzen Veselý Kopec. Obě tyto památky patří pod Soubor lidových staveb Vysočina.

Nedaleko Hlinska se nachází také památník 2. světové války Pietní území Ležáky.

Chcete-li vyrazit na výpravu do terénu, doporučujeme Železné Hory, Žďárské vrchy nebo trasu údolím Doubravky (Chotěboř-Bílek) - turistické mapy 45, 46 a 47.

Naše ceny:

Mimo letní prázdniny (září - červen)

• 50 Kč/osoba/den
  • Pro skautské organizace 40 Kč/osoba/den
  • Plus spotřeba plynu (20 Kč za m3), elektřiny (5 Kč za kWh) a vody (85 Kč za m3).
  • Maximální kapacita 35 osob

Letní prázdniny (červenec - srpen)

• 70 Kč/osoba/den
  • pro skautské organizace 60 Kč/osoba/den
  • Maximální kapacita 20 osob

Pro zamluvení kontaktujte správkyni Lídu Daleckou na telefonu 724 525 807 nebo na mailu li.dalecka@gmail.com.

Dodržujte prosím náš domovní řád.

Aktuální obsazení skautského domova

kdo kdy akcemísto
... ... ......

Ukázka ubytovacích prostor v suterénu skautského domova.