Tábor plný dobrodružství

Skautky a skauti z Hlinska táboří od 2. července ve stanech nedaleko Boru u Skutče. Mají tak příležitost prožít nezapomenutelné dva týdny s partou svých kamarádů a osvojit si přitom mnoho praktických dovedností. Stejně jako v průběhu roku se učí spolupracovat s ostatními členy svého týmu, orientovat se v terénu a pracovat s různými nástroji. Dost času zbývá také na poznávání přírody, posezení u táborového ohně i na osvěžení na nedalekém koupališti.

Každý tábor má svoji legendu. Mladší táborníci letos putují společně s arabským cestovatelem ibn Battútou do Číny, starší skauti se podílejí na stavbě Kanadské pacifické železnice.
Tento týden se účastníci tábora ještě můžou těšit například na slaňování ze skály či na zdolávání lanových překážek.
Článek vyšel 13. července 2011 v Chrudimském deníku.

Výstřižek z novin ke stažení.