Soutěž v první pomoci

Tuto týmovou soutěž pořádá naše skautské středisko již od roku 2009 ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou Havlíčkův Brod a občanským sdružením FARG - záchranná, o.s. Akce je určena pro žáky druhého stupně základních škol z Hlinska a okolí.

Přihlášené týmy si mohou každoročně na živých figurantech vyzkoušet řešit krizové situace, volat záchrannou službu a ošetřit namaskovaná zranění od zlomenin, přes krvácení až po resuscitaci. Pro zúčastněné hlídky je vždy připraven bohatý doprovodný program v podobě lanových překážek, střelby ze sportovních luků či drobné rukodělné práce. Na ukázku většinou přijede vozidlo zdravotnické záchranné služby.

Bližší informace o aktuálním ročníku jsou vždy včas zveřejněny na webu http://spphlinsko.wz.cz/uvod.php.

Ilustrační foto: Radek Adámek (více fotek najdete v galerii).

O soutěži v první pomoci doposud vyšly tyto články a reportáže:

Hlinecké noviny, listopad 2012: Soutěž v první pomoci IV.

Hlinecké noviny, říjen 2012: Soutěž v první pomoci v ZŠ Resslova.

Hlinecké noviny, listopad 2011: Pán prstenů a soutěž v první pomoci III.

Chrudimský deník, září 2011: Hlinečtí skauti nezahálejí.

Blog IV. oddílu skautů, říjen 2010: Soutěž v první pomoci II.

Hlinecké noviny, listopad 2009: Skauti připravili soutěž v první pomoci pro hlinecké základní školy.