Hlinečtí skauti nezahálejí

V těchto dnech se po prázdninách opět naplno rozjíždí činnost skautských středisek. V Hlinsku se skauti rozhodli zpříjemnit dětem začátek školního roku dvěma akcemi.
V pátek 9. září se v lese nad urnovým hájem uskutečnila terénní bitva několika armád. Neválčilo se zbraněmi. Rozhodovaly rychlé nohy a promyšlené strategie jednotlivých týmů. Do bitvy se zapojilo 14 organizátorů a 39 dětí ve věku od 10 do 15 let. Zvítězit může většinou jen jedno družstvo, ve skutečnosti ale tentokrát vyhráli všichni, kdo přemohli svoji pohodlnost a přišli se proběhnout. "Chtěli jsme dětem ukázat, že aktivní pohyb v přírodě je lepší než odpoledne strávené u televize," říká hlavní organizátor Martin Hyrš.

Tento týden pořádá Junák Hlinsko ve spolupráci se sdružením FARG Havlíčkův Brod již třetí ročník soutěže v první pomoci. Soutěž je určena pro žáky základních škol a nižších ročníků gymnázia z Hlinska a okolí. Cílem této akce je, aby se mladí lidé naučili řešit vypjaté situace, při nichž jde o záchranu lidských životů.
Článek vyšel 14. září 2011 v Chrudimském deníku.

Výstřižek z novin ke stažení.