Roverský kmen

21.4.2013 Roverský kmen obnovuje svoji činnost

Po delší odmlce se v Hlinsku opět rozjíždí činnost roverského kmene. V pátek 19. dubna se u skautského domova sešla skupinka lidí, kteří by chtěli být členy hlineckého společenství roverů a rangers. Z holek dorazily Matylda, Monča a Barča, z kluků si první setkání nenechali ujít Šátek, Bonifác a Myšák. Příjemným překvapením byl příchod Ondry Cupala, někdejšího člena družiny Netopýrů, která zanikla před dvěma lety.

Na programu setkání bylo hlavně zamyšlení, co to vlastně ten rovering je a jak by měl náš roverský kmen fungovat. Zaměřili jsme se na čtyři klíčová slova: skauting - služba - společenství - příležitost. Po prvním setkání možná zůstalo viset ve vzduchu více otázek než odpovědí. Bude na našich R&R, aby se společně pustili do hledání odpovědí. Věřím, že u toho zažijí hodně legrace a získají řadu cenných zkušeností.

Další sraz byl předběžně naplánován na 7. června od 18:00. Doufejme, že se nás sejde ještě o něco víc. Až bude po maturitách, začneme se scházet častěji.

Chcete zjistit, jak se liší roverský program od toho skautského? Stáhněte si zbrusu novou příručku Roverský začátek!

Vlk