Junák - český skaut, středisko Skála Hlinsko, z.s.

Nad Parkem 1317
539 01 Hlinsko

IČO: 60103574

Kontaktní osoby


poslední aktualizace

Jste .návštěvník těchto stránek.

Za podporu děkujeme:

dd

IV. oddíl skautů


V našem oddíle máme několik skupin kluků, kterým říkáme družiny. Zatímco ve středověku byl každý král obklopen družinou svých věrných rytířů, družina skautů je parta 5-10 kluků, kterou vede zkušený skaut zvaný "rádce". Během roku se všechny družiny jednou týdně scházejí na pravidelných schůzkách. Ty jsou plné her a chlapci si zábavnou formou procvičují řadu dovedností a vědomostí, které uplatní nejen při skautských akcích, ale především v praktickém životě.

Činnost našeho oddílu se neodehrává jen do klubovny, v průběhu skautského roku do ní patří také výpravy do okolí i do vzdálenějších míst a další akce. Vyvrcholením naší celoroční činnosti oddílu jsou letní stanové tábory. Na nich se zúročí zkušenosti získané během roku. Účastníci se zde učí pracovat s nožem, sekyrou a pilou, stavět stany a různé táborové stavby. Na letních táborech i výpravách v průběhu roku posilujeme náš vztah k přírodě, kterou se snažíme poznávat a chránit.

Hodně a rádi sportujeme. Hrajeme fotbal, softbal, florbal a množství pohybových her. Náš program zpestřují nízké i vysoké lanové překážky a slaňování, oblíbili jsme si i střílení sportovními luky.

Vedoucí oddílu: Martin Hyrš - Tahoun

mobil: 731 197 172
e-mail: m.hyrs(at)seznam.cz

družiny


Vlci
rádce: Pavel Adámek
mobil: 777 187 760


Tygři
rádce: Martin Hyrš
mobil: 731 197 172


Kam dál?


design:Kolja 2009| code:Kolja 2009